Zpět na hlavní stránku.
Domů
Sdružená obec baráčníků "STARÉ  ČIČOVICE" Kolín V.

Císařské posvícení 2008

Letošní císařské posvícení (nařízené císařem Josefem II.), které se již tradičně slaví v kouřimském skanzenu vždy v sobotu po sv. Havlu, vyšlo v tomto roce na 18. října. Již po dvanácté se členové naší baráčnické obce snažili návštěvníkům skanzenu přiblížit dobu dávno minulých oslav posvícení na vsi. Celkem šestkrát se během dne zadělávalo na koláče, které velice rychle mizely z talířů a plechů. Pěkné počasí do Kouřimi vylákalo téměř 2 000 návštěvníků. Každý, kdo si chtěl ještě užít sluníčka, shlédnout divadelní představení a k tomu něco dobrého ochutnat, do skanzenu zavítal.
Pro všechny návštěvníky byl po celý den připraven bohatý program – vyhrávala muzika, pro děti hrálo divadlo dvě pohádky a hlavním zpestřením celého dne bylo vystoupení krojovaného mládence, hrajícího na dudy. Spolu s některými našimi tetičkami vytvořil pěvecký soubor, který bavil návštěvníky lidovými písněmi až do zavírací hodiny.
Jestliže jste zatím ještě nikdy kouřimský skanzen nenavštívili, (a nebo jen v létě), zveme vás sem na zlatou neděli 21. prosince od 10 do 16 hodin do vánočně vyzdobených a vytopených chaloupek, kde členové naší obce budou péct vánočního cukroví a snažit se navodit tu správnou vánoční atmosféru. Také zde budete moci ještě na poslední chvíli nakoupit zajímavé vánoční dárky.

 


Máme v té studni dost vody?

Odpočinek před chalupou.

Improvizovaný pěvecko dudácký sbor.

Příprava koláčů

Ti nejmenší se mohli i svézt.